Den Země

Den Země se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Kromě připomenutí odpovědného chování k přírodě jsme se na naší škole zaměřili na téma „Ze života hmyzu“. Učitelé v rámci svého vyučování zařazovali do svých hodin toto téma, které pak s žáky různě kreativně zpracovávali. Některé zdařilé práce žáků přikládám níže, jiné jsou k nalezení na stránkách jednotlivých tříd.

Den Země Matyáš Straka, 6. A

Každičký tvor na planetě,

dělá pilně v zimě, v létě.

Žížala v záhonu prolézá hlínou,

 díky ní rostlinky teď nezahynou.

Včelka květy opyluje,

 medíkem nás obdaruje.

Každý brouček se moc snaží,

v přírodě se potom daří.

Lidé trochu hloupí jsou,

přírodu nám huntujou.

Co pak člověk netuší?

Odpadky Zemi nesluší!

Báseň o včelce – Eva Sojková, 6. C

Letí, letí včelka,

asi takhle velká.

Zdraví každou květinku,

načechrá jí sukýnku.

Letí, letí včelka malá,

sedá z květu na květ.

Stejně jako loni z jara,

Usmívá se na svět.