Den matek

V úterý 7. května jsme na naší škole slavili Den matek. Při této příležitosti byla letos opět vyhlášena pekařská soutěž, tentokrát s tématem – Starobělské recepty s vůní čokolády. Soutěže se zúčastnilo 36 soutěžících, kteří nám donesli ochutnat výborné pečené i nepečené moučníky. Vůbec nebylo lehké určit vítěze. Školní parlament ráno poctivě ochutnal všechny skvělé výrobky, připojil k nim body a určil vítězné recepty. Po sečtení hlasů nakonec vyplynulo, že

3. místo – obsadili Matouš a David Stuchlí ze tříd 5. B a 2. B
2. místo – si odnesla Nela Kubicová ze třídy 5. B
1. místo – získal Michal Kovář ze třídy 1. B

V odpoledních hodinách se prostory školy zaplnily maminkami, babičkami i dalšími příbuznými, kteří si přišli poslechnout koncert školního sboru pod vedením paní učitelky Pavly Gavlové a paní učitelky Zory Tylečkové. Slyšeli jsme Včelí medvídky v podání menších žáků a starší žáci nás potěšili zpívanou pohádkou Popelka.

Poté se konalo vyhlášení vítězů kuchařské soutěže, kteří si odnesli drobné dárky, diplom a medaili. A pak nastal čas sníst všechny ty báječné dobroty! Sdružení rodičů opět nelenilo a připravilo bufet, kde bylo možné si zakoupit malé občerstvení. Všem moc chutnalo a užili jsme si krásné odpoledne. Děkujeme všem, kteří se zapojili do této milé akce, a těšíme se na další setkání. Pokud budete chtít ještě dodat recept do chystané kuchařky, učiňte tak prosím do 17. května.