Cesta za pokladem

Blíží se konec školního roku a o známkách na vysvědčení je už rozhodnuto. Proto jsme mohli jeden den věnovat pobytu mimo školu.

Žáci 9. A spolu s třídní učitelkou pro nás – šesťáky – připravili dobrodružné dopoledne, během něhož na žáky čekala na pěti různých stanovištích řada úkolů. Plnění jednotlivých disciplín vyžadovalo spolupráci všech členů třídy a musím konstatovat, že se dětem vedlo dobře. Vyluštili zprávu napsanou Morseovou abecedou, strefovali se tenisovými míčky na cíl, rozpoznávali vůně koření a jiných dochucovadel jídel, soutěžili v Pexesu a procvičili si paměť při zapamatování si dvaceti různých předmětů. Splnění všech úkolů děti dovedlo až k objevení zasloužené odměny – pokladu.

Všem žákům třídy 9. A a jejich třídní učitelce paní Ditě Ondrejčekové moc děkujeme. Dnešní den jsme si užili a moc se nám líbil.

Na začátku naší cesty
Nemohli jsme se ztratit…
Morseovka byl trochu oříšek 🙂
Hod na cíl
Při čekání na rozpoznávání koření…
To to voní!
Hrajeme Pexeso
To všechno si máme zapamatovat? Žádný problém!
Konečně poklad! Co to asi bude?
Uf! Zpátky u školy. Je horko…
Relaxujeme, jak se dá.