XXX. ročník orientačního běhu Finále škol 2021

V listopadu se patnáct žáků naší školy zúčastnilo XXX. ročníku orientačního běhu „Finále škol 2021“. Celých třicet let závody skvěle připravuje a organizuje pan Mgr. Josef Zajíc, pedagog, trenér a zakládající člen Městského svazu orientačních sportů při Ostravské tělovýchovné unii. Závod probíhal v okolí školy ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové v Ostravě Hrabůvce za přísných epidemiologicko – hygienických podmínek. Pro každou školu byl zorganizován zvláštní závod. S mapou si přišlo zaběhat 106 žáků z pěti základních škol. Naši žáci si vedli dobře. Všichni proběhli úspěšně celou trať a podali dobré výkony. Nejlépe se dařilo Ondřeji Duroňovi, který obsadil ve své kategorii H9 čtvrté místo, z 28 závodníků a Elišce Košárkové, ta obsadila sedmé místo v kategorii D9, z 21 závodnic. Gratuluji k pěkným výsledkům a děkuji ostatním žákům za reprezentaci školy.