Svatomartinské tvoření s prožitkem

Program dnešního dne: V hlavní roli koně. Báseň, písničky, popisovali jsme koně, povídali si o jejich užitku, jezdili jsme po třídě jako na koních, osahali si pravou podkovu a podle figurky koně jsme koníka kreslili. A to byla výzva! *Víme, proč se dnes slaví Svatý Martin, sledování videa Povídání o Svatém Martinovi nám vše přiblížilo. *Na vlastní kůži jsme zkoušeli – po vzoru Martina – rozseknout plášť napůl (mečem papír) a rozdělit se (trháním papíru na části). *Pokračovali jsme kreslením přírody nebo města a první sníh nám pomohla vytvořit hrubá mouka nebo krupice. Někde sněžilo velice mírně, lehce, někde byla pořádná chumelenice. Brrr, to se ale ochladilo! *Vrcholem projektu bylo tvoření podkov, které by mohly být docela jistě od svatého Martina, jak byly krásné. Práce s netradičními materiály (karton, kladívko, připínáčky, alobal, provázky, sádrové obvazy, korálky a tavná pistole) nás velmi bavila. Abychom nezapomněli na matematiku a český jazyk, vypočítali a vyplnili jsme pracovní list s pranostikou. *Přijede během dne Martin na bílém koni? Naposledy totiž na bílém koni přijel v roce 2007. No uvidíme. Otázka na závěr: Děti, co se Vám dnes nejvíce líbilo? Odpověď: MEČ! Krátké video zde