Starobělské recepty – dobroty z listového těsta

V pondělí 6. května oslavíme ve škole již tradičně Den matek, který bude spojený s tradiční pekařskou soutěží. Letos nás čekají Starobělské recepty  – dobroty z listového těsta.

Listové těsto je velmi oblíbené. Někdy se mu říká také lístkové. To proto, že po upečení jeho strukturu tvoří jednotlivé vrstvy – křehké listy – které od sebe „odskočí“ díky rozpuštěnému tuku, který je spojuje. Listovému těstu se dříve říkalo i máslové. Protože je chuťově neutrální, můžeme jej naplnit v podstatě čímkoliv od masa, zeleniny, uzenin až po sladké a ovocné náplně.

Určitě i vy máte doma spoustu receptů na sladké či slané způsoby. Budeme moc rádi, když se s námi o ně podělíte.

Pokud se budete chtít zapojit do soutěže, odevzdejte v pondělí 6. 5. ráno od 7:20 své výrobky ve spojovací chodbě u vrátnice. Nezapomeňte připojit lísteček s celým jménem a třídou.
Jestliže si přejete, aby se váš recept objevil i v chystané kuchařce, pošlete do pátku 10. května i přesný postup k jeho zhotovení, jméno, příjmení a třídu na emailovou adresu hajcpa@zsjunacka.cz.

V dopoledních hodinách žáci ze školního parlamentu rozhodnou o vítězi.

Odpoledne od 16:00 pak přijměte pozvání na koncert školního pěveckého sboru, vyhodnocení a ochutnávku vašich skvělých výrobků. Sdružení rodičů zajistí i další občerstvení. Přijďte s námi oslavit svátek maminek a dát si také něco dobrého k zakousnutí.