Slavíme 60 let od založení školy

Rok 1961 je rokem velkých událostí. Člověk se poprvé podíval do Vesmíru, Praha se stala milionovým městem, narodily se významné osobnosti jako Barack Obama nebo Jaroslava Kovaříková, Marylin Monroe se rozvedla, vznikla kapela Beach Boys a mezi Berlínem, Evropou, ale i celým světem vznikla zeď. A právě po bok těchto událostí se se staví i slavnostní otevření naší školy.

Už 60 let zasedají do starobělských lavic žáci. Zažívají zde úspěchy i zklamání, nabírají vědomosti a zkušenosti,  prožívají první lásky i rozchody. Pojďme tu kopu let pořádně oslavit. A jak?

Ve čtvrtek 30. 9. a v pátek 1. 10. proběhnou projektové dny. Vylosujeme třídy z I. a II. stupně a ty si navzájem připraví program na dané téma, které budeme rovněž losovat. Tématem jsou jednotlivé dekády z historie počínaje 60. léty. Obě spárované třídy si připraví program. Svou učebnu můžou vyzdobit v dobovém duchu, zaměřit se na historické události ve světě, v naší republice nebo dokonce v obci. Zakomponovat můžou dobovou muziku nebo rekordní sportovní výkony apod. Pozvat lze i zajímavého pamětníka, dohledat staré fotografie školy, dobové učebnice apod. Připravit si lze divadelní scénku, prezentaci, test, hledačku… Fantazii se meze nekladou.

Třídy I. stupně čeká i sportování na hřišti s tématem ,,šedesátky“.

Těšíme se na projektové dny a naší škole přejeme všechno nejlepší do další šedesátky!

p. uč. Tylečková