Recitační soutěž

17. ledna se po covidové odmlce konalo školní kolo recitační soutěže žáků prvního stupně. Žáci si vybrali báseň dle vlastního výběru a učitelé si ve svých třídách uspořádali v rámci hodin českého jazyka třídní kola recitační soutěže. Z každé třídy vzešli 3 zástupci, jež se zúčastnili školního kola, které mělo dvě kategorie. První třídy recitovaly mimo soutěž.

Tříčlenná porota z řad pedagogů a asistentek měla nelehký úkol vybrat tři nejlepší recitátory, z nichž dva postupují do obvodního kola.

Nakonec získali žáci ve školním kole tato umístění:

Kategorie 2. – 3. ročník
1. místo: Sofie Baum – 2. B
2. místo: Viola Štěpánková – 2. A
3. místo: Jakub Hrabovský – 3. B

Kategorie 4. – 5. ročník (video ZDE)
1. místo: David Novák – 5. B
2. místo: Tereza Tichá – 5. A
3. místo: Anna Zdražilová – 5. B

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.