Projektový den ,,Prima pokusy“

Ve středu 15. 6. proběhl další projektový den s výběrem žáků 4. tříd, kteří navštěvují reedukaci.

Žáci si vyzkoušeli práci s různými látkami (jedlá soda, ocet, potravinářské barvivo…), co při správném postupu může vzniknout. Jako první byla Sopka. Děti pracovaly ve dvou skupinkách a řídily se pokyny paní lektorky. Spojením ingrediencí vznikla pěna, kterou žáci pomocí pipet krásně vyzdobili.

Vytvořili si autíčko, které pomocí nafouknutého balónku jezdí. Papírovou raketu, která pomocí brček a fouknutí vyletí. Děti dostaly od paní lektorky speciální brýle a pomocí nich hádaly 3D obrázky. Projektový den byl pro žáky přínosným zpestřením výuky. Vyzkoušeli si, jak jsou zruční. Vyrobili si autíčko, raketu a za odměnu si odnesly 3D brýle.

Mgr. Kateřina Coufalová, speciální pedagog