Projekt k 60. výročí školy – 80. léta

Dnes jsme odstartovali dvoudenní projekt k 60. výročí školy. Náš úkol – podívat se do 80. let minulého století.
Děti si vybraly témata, která doma zpracovaly a dnes s nimi seznámili ostatní spolužáky. Takže po úvodu do 80. let, který zpracovala Katka, následovaly modelky Klárka, Amálka a Heďa, které předvedly módní trendy tohoto desetiletí. Chlapci Michal D., David, Marek a Franta, předvedli prezentaci pánské módy a pojali toto téma docela legračně.
S retro potravinami nás seznámili Kuba a Ondra, vyrobili super plakát. Toto téma zpracoval pěkně i Michal Z.
Krásné ukázky hraček předvedli Tomáš, Kuba V., Lukáš a Dan. Sepsali k tomu každý i popis , doplněný obrázkem.
Hudbu tohoto desetiletí předvedly Eliška, Thereska, Klárka M. a Adélka Kr. Zazpívali jsme si s Michalem Davidem Nonstop a poslechli ukázky dalších interpretů. Poslední téma Spartakiáda patřilo děvčatům Stelle, Lucce, Adélce Ka. a Vanesce N. Seznámily nás s historií spartakiád a předvedly perfektně secvičenou ukázku s hudbou. Závěr pak patřil Sametové revoluci 1989, kterou jako referát zpracovali Matyáš a Matěj.
Ve třídě máme také výstavku retro předmětů, které si můžete prohlédnout na fotografiích.
Všem dětem patří velká pochvala za perfektně odvedenou práci, rodičům pak děkuji za podporu, pomoc a poskytnuté materiály. Za svou snahu obdrží děti sladkou odměnu, věnovanou Sdružením rodičů a dortík, na kterém si pochutnají zítra. Projekt pak pokračuje ještě i v pátek.