Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce

15. března se konalo ve Středisku volného času v Ostravě okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce, do kterého naše škola vyslala dva vítěze školního kola. Alex Chudej z třídy VII. A soutěžil v kategorii žáků šestých a sedmých ročníků a Mario Zach z IX. A zastupoval naši školu v kategorii žáků osmých a devátých ročníků.

V okresním kole čekala nejprve oba zástupce asi třicet minut dlouhá poslechová část a po ní neméně snadná část konverzační. Na soutěži jsme strávili celkem pět hodin, ale čekání na výsledky stálo za to. Alex se umístil mezi celkovým počtem 28 soutěžících na krásném 5. místě. Mario vybojoval mezi 32 soutěžícími úžasné 1. místo a postupuje dále do krajského kola. Oběma zástupcům naší školy srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci a Mariovi budeme 11. května opět všichni držet palce!