Objev roku 2024

V pátek 7. června se uskutečnil již 8. ročník soutěže Objev roku. Tentokrát byla soutěž vyhlášena pouze pro žáky od 2. do 5. třídy. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 13 projektů, páteční obhajoby se účastnilo 12 z nich. V letošním roce porota velice ocenila připravenost zvláště nejmladších účastníků z druhých tříd.

Vítězným projektem se stal Clothescan sourozenců Michaela a Hany Kudělkových. Šlo o skener, který pomáhá s co nejefektivnějším využitím oblečení ve vašem šatníku. Nejen skenuje a nabízí možné kombinace, ale také monitoruje, které oblečení již nevyužíváte, nebo není v dobrém stavu a nabízí, zda je dobré jej poslat dál, prodat, nebo darovat.

Druhé místo obsadila Spací vana žáků Františka Kutáče a Jana Šafaříka z 2.A, kterou by jistě využilo mnoho lázní a wellness center.

Na třetí příčce se umístil projekt Střešní airbag auta sourozenců Matouše a Šimona Petrových. Airbagy v autě jsou už dnes samozřejmostí, ale střešní airbag zabrání dalšímu kutálení auta, pokud se při nehodě dostane do rotace a převrátí se na střechu.

Porota ocenila ještě další čtyři projekty. Ceny do soutěže byly zakoupeny z projektu Rozvoj techniky a talentu ve Staré Bělé IV, který finančně podpořilo statutární město Ostrava z programu na rozvoj Talentmanagementu.

Krátké video z průběhu soutěže můžete zhlédnout ZDE.