Lyžařský výcvik

Vážení rodiče,

asi jste již zaregistrovali v médiích, že nastala komplikace ohledně lyžáku. Jedná se konkrétně o vstup na lyžařský vlek. (viz. vyhláška MZCR)

Lyžování

Provoz lyžařských vleků a lanových drah je povolen. Přepravované osoby musí ale splňovat jednu z následujících podmínek:

• prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvou dávkových vakcín, první u jedno dávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osoby rozočkované lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Zatím ministerstvo nevydalo žádnou výjimku pro lyžařské výcviky. Budeme nadále sledovat vývoj opatření a čekat, jaké změny připraví nová nastupující vláda. Na lyžák odjíždíme až koncem ledna a za tu dobu se vše ještě může několikrát změnit. Věřím, že se situace vyřeší a nějaká ta výjimka pro lyžáky bude.

Děkuji za pochopení. P. Šeděnková