Krajské kolo branné soutěže Wolfram

Na začátku října se žáci školy zúčastnili krajského kola branné soutěže WOLFRAM. Závod pořádalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v atraktivním výcvikovém prostoru Libavá. Žáci devátých tříd tam postoupili z oblastního kola, kde obsadili první a třetí místo. Družstva, každá tvořená třemi chlapci a jednou dívkou, musela zvládnout běh na téměř tříkilometrovém okruhu, který začal plavbou na raftu, pak je čekaly stanoviště s hledáním min, silové a překážkové dráhy, střelba ze vzduchovky, zdravověda, vědomostní test o Ostravské operaci a znalosti z topografie. Žáci se pečlivě připravovali, cvičili první pomoc, domlouvali se na spolupráci při plnění disciplín. Jejich příprava se zúročila. V konkurenci dvaceti sedmi nejlepších škol z oblastí naše družstva obsadila deváté a třinácté místo. Náročné soutěže jsme se zúčastnili teprve podruhé, sbíráme zkušenosti. Závod je zajímavý, žáci hodnotí účast velmi pozitivně. Všem členům družstev gratuluji k velmi dobrému výsledku a děkuji za skvělou reprezentaci školy.