Dny Evropy

Asi před měsícem členové školního parlamentu vylosovali každé třídě jednu zemi Evropy – a na nás padlo Lotyšsko. Pustili jsme se tedy do práce – nastudovali o Lotyšsku co nejvíce zajímavostí, vymýšleli, jak je poutavě prezentovat, pracovali na výzdobě třídy. Ve dnech 16. a 17. května, kdy projekt probíhal, jsme postupně navštívili ostatní třídy a dozvěděli se mnoho zajímavostí o Maďarsku, Chorvatsku, Francii, Rakousku, Kypru, Finsku, Španělsku, Dánsku, Německu a Nizozemí. A co jsme nabídli návštěvníkům v naší „lotyšské“ třídě? Všichni se mohli projít po jantarové stezce, nakouknout do známé lotyšské jeskyně, prohlédnout si modely hradu, televizní věže, velkého tržiště a vzducholodi. Ochutnat jejich placky, přečíst si spoustu zajímavostí o hlavním městě Rize, o lotyšských svátcích, národních parcích, sportovcích, o historii…. A určitě žáky i učitele zaujala Tomášova jedinečná prezentace úvodních informací a jeho tajemná scénka.

Z fotografií je vidět, jak se vše pěkně povedlo!