3. třídní výzva: Čtenářsko-fotografická

Každé srdíčko je jedna přečtená knížka od 1. září. A moc jich nemáme! Čtěme víc! Proč? Proč chceme, aby naše děti četly? Protože si pro ně přejeme jen to nejlepší!

1. Protože chceme, aby naše děti byly chytré. Chceme, aby si čtením rozšířily slovní zásobu, zlepšily svoje vyjadřování a v češtině přestaly dělat tolik chyb. 2. Aby pořád neseděly u mobilů. Cítíme, že online svět odvádí naše děti pryč a bere jim dětství. 3. Chceme, aby měly vlastní fantazii. Při čtení si namáhaly hlavu a rozvíjely své schopnosti. 4. Víme, že čtení rozvíjí empatii a chceme, aby děti se ke druhým chovaly lépe. 5. Aby děti rozuměly psanému textu a dostaly se na dobrou školu. 6. Tušíme, že čtenáři mají lepší studijní výsledky a víme, jak důležité je pro každého jeho vzdělání. Proč? 7. Protože chceme, aby si děti našly dobrou práci, nejlépe takovou, která je bude bavit. 8. Bojíme se nejisté budoucnosti, toho, co našim dětem přinese, a chceme, aby se naše děti ve světě budoucnosti uplatnily. 9. Zkrátka chceme, aby naše děti byly v životě úspěšné. Ať už za úspěch bereme velkou kariéru, finanční nezávislost, nebo spokojenost v osobním životě.

Taky proto je tu další výzva: Najdi atypické nebo typické místo (nebo polohu těla, obce,…?) vhodné ke čtení, na něm si minimálně 15 minut čti. Prosím rodiče, aby to zdokumentovali. Moc se těším na originální fotky! :-) A nezůstaňte pouze u fotky, zůstaňte ve světě knih mnohem déle. Ať nám srdíčka přibývají! 🙂

Termín: do 4.1.2022. Zapojilo se 24 žáků, děkuji a chválím.