Orientační běh

Na začátku dubna se dvacet žáků naší školy zúčastnilo  XXX. ročníku orientačního běhu „O TRIČKO MISTRYŇ SVĚTA 2023“. Závod se konal v Ostravě – Výškovicích, v okolí Základní školy Kosmonautů 15. Účastnilo se asi devadesát dětí ze čtyř škol. V orientačním běhu je nutná dobrá kondička a znalost čtení mapy. Závodník musí v co nejkratším čase najít v terénu kontroly, které má v mapě zakresleny. To se nejlépe z naší školy podařilo Ondrovi Duroňovi, který obsadil v kategorii H9 druhé místo a Kláře Urbánkové, která doběhla také jako druhá a to v kategorii D7. Třetí místo v kategorii D9 obsadila Ksenija  Aleksieieva. Gratuluji k výbornému úspěchu, děkuji ostatním žákům za reprezentaci školy a přeji pěkné zážitky a dobrá umístění v krajském kole, které se za měsíc bude konat v Ostravě – Porubě.