Lyžařský výcvik sedmých tříd

V sobotu 29. ledna se žáci sedmých tříd vrátili z týdenního lyžařského výcviku, který se tradičně konal ve Velkých Karlovicích. Ubytováni byli v Horském hotelu Kyčerka, ve kterém je příjemná atmosféra, vstřícný personál a chutné jídlo J. Díky velmi dobrým sněhovým podmínkám mohli letos žáci trénovat nejen sjezdové lyžování, ale vyzkoušeli si také lyžování na běžkách. Spolupracovali jsme s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity. Žáky vedli studenti tělesné výchovy pod dohledem pana Petra Kutáče. Studenti se věnovali dětem nejen na svahu a v běžeckých stopách, ale také vedli večerní programy a na konci lyžařského výcviku nachystali závod v lyžařské dovednosti a ve slalomu. LVK zorganizovala pro 43 žáků školy paní Petra Šeděnková, jako instruktorky pracovaly Eliška Chrástecká a Dana Janíčková. O zdraví dětí se starala paní Hana Tyšerová a v noci nad dětmi bděl pan Petr Zezulka. Pobyt na horách se vydařil, děti zažily příjemné zimní počasí, dýchaly zdravý horský vzduch, naučily se novou pohybovou dovednost. Kurz pomohl rozvoji fyzické zdatnosti žáků a také podpořil dobré vztahy v třídních kolektivech.

Děkujeme Sdružení rodičů, které přispělo částkou 15 000,- Kč na dopravu a odměny žákům a dále za zakoupení běžeckých bot a holí v hodnotě 10 000,-Kč.