Logická olympiáda

I v tomto školním roce uspořádala společnost Mensa České republiky pro žáky základních i středních škol Logickou olympiádu, což je soutěž, ve které nejde o naučené znalosti, ale o samostatné a pohotové uvažování. Z celé republiky se letos do této soutěže zapojilo přes 75 000 účastníků, z naší školy našlo odvahu vyzkoušet si svou schopnost logického uvažování 28 žáků. V kategorii žáků druhého stupně se výborně vedlo Lukáši Drastichovi a jeho bratrovi Zdeňkovi. Dosáhli skvělých výsledků. Lukáš se v konkurenci 3 009 žáků Moravskoslezského kraje umístil na 12. místě, dosáhl kvantilu 99,6. (Kvantil 99,6 znamená, že 99,6% všech soutěžících mělo horší výsledek). Zdeněk dosáhl kvantilu 98,5 a oba postoupili do krajského semifinále.

Velmi pěkné výsledky měli i žáci prvního stupně, nejlépe se dařilo Tomáši Kudělkovi, Matyáši Parmovi a Františku Kozákovi, kteří dosáhli kvantilu přes 90.

Všem šikovným řešitelům gratulujeme a Lukáši a Zdeňkovi budeme do krajského semifinále moc držet palce!