Informace k HHC – metodik prevence PPP

Vážení rodiče,

Jistě jste v posledních dnech zaznamenali zprávu o zdravotních dopadech na děti po požití gumových medvídků s HHC. Tato látka aktuálně nepodléhá regulaci. Podrobné informace o této problematice naleznete na stránce www.drogy-info.cz, kterou spravuje Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti: „Zvláště problematická je nabídka HHC ve formě připomínající pochutiny, jako bonbóny nebo jiné cukrovinky (tzv. edibles), tedy ve formě atraktivní zejména pro zranitelnou skupinu dětí a dospívajících. Národní koordinátor pro protidrogovou politiku, Jindřich Vobořil, upozorňuje veřejnost na rizika pro děti spojená s konzumací těchto konkrétních produktů: „Konzumace těchto výrobků, často s obsahem kanabinoidů ve vysoké koncentraci může být riziková vzhledem k možné silné a neočekávané intoxikaci kvůli pomalému vstřebávání aktivních látek, jejich prodlouženému působení nebo obtížím kontrolovat průběh intoxikace po požití.“ Kromě množství zkonzumované látky se riziko zvyšuje také při kombinaci s alkoholem, léky nebo jinou látkou s psychoaktivním účinkem obzvlášť u dětí.“ (https://www.drogy-info.cz/article/press-centrum/narodni-protidrogovy-koordinator-upozornuje-verejnost-na-riziko-nabizenych-bonbonu-a-cukrovinek-s-obsahem-psychoaktivnich-latek/

Pevně věřím, že Vám budou výše uvedené informace k užitku.

Za tým metodiků prevence v PPP