Branná soutěž WOLFRAM

V úterý 17. května se žáci školy zúčastnili oblastního kola branné soutěže WOLFRAM, které pořádalo Krajské vojenské velitelství Ostrava. Žáci a žákyně osmého ročníku, Ondřej Duroň, Marek Michalík, Aneta Blahová a Nela Kubicová, museli během dopoledne zvládnout bojové dráhy, střelbu ze vzduchovky, silový dvojboj, hod granátem, vytrvalostní běh, prokázat znalosti ze zdravovědy a vědomosti o operaci Wolfram, podle které je soutěž pojmenována. Žáci nepodcenili přípravu, několikrát se sešli, zdokonalovali kondici, cvičili střelbu, nastudovali informace o výsadku Wolfram, cvičili první pomoc, domlouvali se na spolupráci při plnění disciplín. Jejich příprava se zúročila. V konkurenci dvaceti škol naše družstvo obsadilo senzační druhé místo a žáci postupují do krajského kola, které proběhne ve výcvikovém prostoru Libavá. Všem členům družstva gratuluji k výbornému výsledku a děkuji za skvělou reprezentaci školy.