Výuka Dopravní výchovy

Anička Zdražilová: Autobusem jsme dojeli na zastávku J. Kotase, pak pěšky došli do ZŠ Alberta Kučery. Dvě vyučovací hodiny jsme si povídali o dopravní výchově, hlavně dnes o cyklistech a chodcích: jak má být oblečený chodec, aby byl dobře vidět, nebo jaká musí být přilba, abychom mohli bezpečně jezdit po silnici. Taky jsme si zkoušeli správně udělat test. Nejlepší z nás byl Sebastian. Bylo to super. Pak jsme šli na další dvě vyučovací hodiny ven. Pan učitel nás rozdělil do čtyř družstev. Na kolech jezdila vždy jedna skupina, ostatní byli chodci. Všichni jsme se postupně vystřídali. Museli jsme respektovat dopravní značky, semafory i sami sebe navzájem. Protože bylo hezky, šli jsme zpět do školy pěšky. Byla jsem ráda, sice mě už nakonec trošku bolely nohy, ale den jsem si opravdu užila.

Krátké video z výuky Dopravní výchovy ZDE

Tip na zajímavé knihy ZDE

*Čtvrtek 29.9. konec výuky v 11.40 hod – projekt Hrdá škola (Beseda s vedoucí školní jídelny ve ŠJ, skupinky v kuchyňce školy – studená kuchyně, pouzdro, práce ve třídě)

*Pátek 30.9. konec výuky v 11.30 hodin – z důvodu voleb (Podle počasí – pobyt venku, kvíz, hry, deskové hry, překvapení, ukončení projektu)