Výlet na Štramberk

Ráno jsme se sešli u školy a vyrazili směr nádraží Svinov. Jen co jsme nastoupili do Regio Jetu, už jsme přestupovali ve Studénce do vláčku motoráčku.

První zastávkou ve Štramberku byly Národní sady, kde žáky zaujal především velký kolotoč. Nakonec jsme bez úrazu nastoupili na questingovou trasu (směr Šipka, výhled na Kotouč, památníky). I když nám dělala následná chůze městem problémy (nevěděli jsme, kde je kraj silnice, co jsou to dvojice, případně jsme si pletli levou a pravou stranu :D), došli jsme až na náměstí.

Tam už na nás čekal pan průvodce, cestovatel a majitel expozice Aqua Terra v jedné osobě, který nás provedl svou sbírkou exotických zvířat. Došlo i na krmení, které bylo jen pro silné povahy a neobešlo se bez slz, přestože podívaná byla dobrovolná. Kluci si také v místním obchůdku zakoupili plyšové kachny a vytvořili tak kachní gang.

Následovalo plnění slibů – žáci získali plněné štramberské ucho.

Přes kopec jsme kolem lomu zamířili k restauraci nedaleko nádraží, kde na nás čekal oběd. Paní servírka z nás byla nadšená, prý jsme hodní!

Cestou zpátky jsme nikoho neztratili, žádný vlak nám neujel a ke škole jsme dorazili v plném počtu.

p. uč. Matulová