Úspěch v robotické soutěži First Lego League

V sobotu 11. února 2023 se zúčastnili vybraní žáci naší školy soutěže First Lego League. Soutěž zahrnuje několik disciplín – robodesign, skupinovou spolupráci, inovační projekt na zadané téma a robotickou jízdu . Byla to již třetí účast v řadě na tomto turnaji.

Příprava na soutěž probíhala od září 2022 do začátku února 2023. Žáci měli za úkol postavit ze stavebnice Lego robota a k němu sestavit příslušenství, tzv. „přístavby“, které robotu pomohou splnit co nejvíce předem daných úkolů. Cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů za 2,5 minuty. Robot musel být naprogramován tak, aby vyjel samostatně ze základny, splnil naprogramovaný úkol a vrátil se sám zpět na základnu.

V robotické soutěži se nám podařilo zajet jízdu s nejvyšším bodovým ohodnocením mezi všemi soutěžícími týmy a to celkem s velkým předstihem.  Z dopoledního programu pak postoupily čtyři nejlepší týmy do odpoledního semifinále. V semifinále jsme byli opět bodově nejlepší, a tak nás čekaly dvě finálové jízdy proti týmu z Gymnázia Zábřeh na Moravě, který v této soutěži v loňském roce reprezentoval Českou Republiku. Tam se nám bohužel nepodařila jedna jízda. Přesto jsme dosáhli na krásné 2. místo. Myslím, že jsme obstáli na výtečnou, zvláště když vezmeme v úvahu, že proti nám stáli zkušení studenti z několika gymnázií. Video z nejúspěšnější jízdy je k dispozici zde (VIDEO).

Chtěl bych převším poděkovat všem soutěžícím za soustavnou přípravu, šikovnost, bojového ducha a hlavně vzornou reprezentaci naší školy. Velký dík také patří statutárnímu městu Ostrava za finanční podporu této akce z projektu Talentmanagement.

Martin Šeděnka