Kdo zná a umí, ten si píská! 3. místo

Interaktivní soutěže, kterou připravila Kultura jih společně se středními školami, se zúčastnilo sedmnáct šestičlenných týmů žáků osmých tříd z ostravských škol. Žáci si vyzkoušeli namíchat nápoje, upéct palačinku, uříznout kachličky, zapojit obvod, opravit protézu, postarat se o miminko, sestavit brýle a dát první pomoc. V doprovodném programu jednotlivé školy představily studijní obory. Všechny tři naše týmy si vedly skvěle a tým číslo 10 ve složení Kiki N., Vita, Maty, Matěj, Adam a Pepa získal krásné třetí místo.

Celou akci zachytily kamery TV Polar a Vita byla jedním ze soutěžících, kteří dali reportérce rozhovor. Reportáž bude odvysílaná v úterý 7.3.2023 odpoledne.

Věřím, že účast na takové akci usnadní žákům výběr střední školy.

Mgr. Dita Ondrejčeková