Exkurze Škoda EKOVA

V pátek 4. listopadu šestnáct žáků sedmých až devátých tříd zúčastnili exkurze ve firmě Škoda EKOVA, která se zabývá opravami a výrobou tramvají. Žáci měli možnost sledovat různé fáze výroby od polepů kovové konstrukce, přes lakovnu a brusírnu, z rampy viděli střechu tramvaje a pro mě neuvěřitelné množství elektrických rozvodů. Dále navštívili dílny, kde se opravují podvozky. Nejedná se však o automatizované provozy, neboť poptávka po tramvajích není tak velká, aby se vynaložené investice do modernizace vrátily. Asi největší pozornost vzbudil prototyp tramvaje, která však do sériové výroby nebude zařazena.

Většinu účastníků exkurze tvořili fanoušci drážních vozidel, kteří mají obdivuhodné znalosti. Díky exkurzi však získali nové informace o povolání, která jsou s tímto průmyslem spojená.