Den prevence

Ve středu 8. prosince proběhl na naší škole Den prevence. Ve spolupráci se sdružením Pavučina, s  Renarkonem a policií připravila metodička prevence a kariérová poradkyně pro třídní kolektivy a třídní učitele témata, která se věnují prevenci rizikového chování dětí a mládeže a motivují žáky k zamyšlení nad volbou povolání. Šeťáci se s lektory Pavučiny věnovali kamarádství a vztahům ve svých třídních kolektivech, žáci sedmých tříd byli poučeni policií o přestupcích a trestných činech, u žáků osmých tříd byla probírána tématika předsudky, chování na sociálních sítích a  co může způsobit porušování zákonů. Pod vedením lektorů z Renarkonu měli žáci devátých tříd prostor zamyslet se nad nebezpečím drogové závislosti. Jedna skupina měla možnost vyzkoušet pomocí upravených brýlí, jaké vnímání má opilý člověk nebo člověk, který užil opiáty. Den prevence je orientován nejen na informování a formování postojů našich žáků k jevům v oblasti prevence rizikového chování, ale také na podporu spolupráce třídního učitele a dětí ve třídě a na upevňování dobrých vztahů v třídních kolektivech.

Den prevence