Co nás čeká do konce roku

Potravinová sbírka pro ukrajinské rodiny

Aktuálně v rámci farnosti a obce Stará Bělá pomáháme už více než 100 uprchlíkům z Ukrajiny. Jedná se hlavně o matky s dětmi, které jsou ubytované v rodinách, obecních bytech nebo jsou v pronájmu. Ač je z nich velká část již zaměstnána, pracují často jen za minimální mzdu nebo na částečný úvazek kvůli malým dětem. Jejich situace není opravdu jednoduchá, jsou vděční za jakoukoli pomoc.

Obracíme se proto na Vás s prosbou pomoci těmto lidem formou sbírky potravin a drogerie (viz. níže).

Sbírka bude probíhat na naší škole 21. a 22. června od 7:30 do 17:00. Zvoňte prosím na vrátnici.

Co je potřeba:

• trvanlivé potraviny (mouka, těstoviny, rýže, konzervy, kompoty, sterilovaná zelenina, trvanlivé mléko, cereálie, vakuované uzeniny, sirupy, čaje, káva, marmelády, luštěniny…)
  • čerstvé ovoce/zelenina, které vydrží alespoň týden(jablka, citrusy, paprika, cibule, česnek, mrkev, brambory)
  • drogérie (hygienické potřeby, zubní pasta, mýdlo, šampony, jar, krémy, prášek na praní…)

Předem moc děkujeme za jakoukoli pomoc.

23. 6. – kino Luna – cestopisný pořad Madagaskar, vybíráme 80 Kč

24. 6. – žáci se neučí, jsou celý den s třídním, proběhne úklid třídy, vybírání učebnic, ve 4. hodině čtení s prvňáčky

27. 6. – sportovní den – sraz 7:30, konec cca 12:30

29. 6. – rozloučení s prvňáčky